O nas

Szkoła Retor Fræðsla od powstania w roku 2008 specjalizuje się nauczaniem języka islandzkiego polskich imigrantów na poziomach  1-6. Dodatkowo w naszej ofercie znajdują się inne, ciekawe kursy w języku polskim.

Jesienią 2009 roku podjęliśmy współpracę z urzędem pracy Vinnumálastofnun. Poza nauczaniem języka islandzkiego współpraca ta ma na celu rozszerzenie zakresu szkolenia imigrantów poszukujących pracy o dodatkowe kursy z zakresu: wiedzy o społeczeństwie, poszukiwania pracy, umiejętności uczenia się, rozwoju osobistego itp. Kursy te przydatne są również  dla osób pracujących, gdyż w materiale szkoleniowym znaleźć można wiele informacji zarówno o isladzkim społeczeństwie jak i o rynku pracy. Celem kursów jest zarówno wzmocnienie rozwoju osobistego jak i ułatwienie dostosowania się do islandzkiego społeczeństwa.

Jesienią 2016 roku wystosowaliśmy pierwszą ofertę kursów j.islandzkiego dla firm.

Od tego czasu dział ten bardzo się rozwija a do naszych partnerów możemy dziś z dumą zaliczyć m.in Landspítalinn, Icelandair Hotels, Strætó bs, Subway á Íslandi,  Dominos á Íslandi, Kynnisferðir, Vínbúðin, Mjólkusamsalan, B&L og Húsasmiðjan.

Wierzymy, że zorganizowana, systematyczna i skuteczna nauka języka islandzkiego zarówno osób bezrobotnych jak i pracujących umożliwi imigrantom aktywne  uczestnictwo wspołeczeństwie wielokulturowym, jakim jest społeczeństwo islandzkie oraz korzystanie w pełni z wyksztalcenia i doświadczenia jakie przywozimy ze soba migrując. Dotacje z Ministerstwa Edukacji przeznaczone na naukę języka islandzkiego są filarami tej inwestycji, gdyż integracja imigrantów ze społeczeństwem islandzkim jest tu kluczowym elementem a zarazem jednym z głównych celów działalności szkoły Retor.

Pracownicy

Fachowe i pozytywne podejście nauczycieli szkoły ułatwia naszym studentom naukę języka islandzkiego w przyjemnej atmosferze.

71945114_10156635036268663_7588216371666747392_n
Hjalti Ómarsson

Kierownik administracyjny

hjalti@retor.is

6623730

Anna Maria Kaczmarek
Anna Maria Kaczmarek

Dyrektor szkoły i nauczyciel

annamaria@retor.is

8220640

Kasia
Katarzyna Jasielska

Nauczyciel j. islandzkiego

Kasia@retor.is

519 4800

Angelika Zając auglýsing
Angelika Zając

Kierownik recepcji
i biurze

angelika@retor.is

8220640

Sylwia Terentiuk
Sylwia Terentiuk

Nauczyciel j.angielskiego

sylwia@retor.is

519 4800

Oliwia mynd í auglýsingu
Oliwia Horodejczuk

Nauczyciel

oliwia@retor.is

5194800

Rut
Rut Einarsdóttir

Nauczyciel

rut@retor.is

5194800

gudnythors (1)
Guðný Þorsteinsdóttir

Nauczyciel

gudny@retor.is

5194800

Azra nýr kennari hjá Retor
Azra Crnac

Nauczyciel

azra@retor.is

519 4800

Petra
Petra Sigurbjörg Ásgrímsdóttir

Nauczyciel j. islandzkiego

petra@retor.is

519 4800

danilo
Danilo Nava

Nauczyciel

danilo@retor.is

519 4800

438069660_1146507983345202_7394257805622557778_n
Rúrí Sigríðardóttir Kommata

Nauczyciel

ruri@retor.is

519 4800