O nas

Szkoła Retor Tungumálaskóli od powstania w roku 2008 specjalizuje się w nauczaniu języka islandzkiego dla polskich imigrantów na poziomach  1-5. Dodatkowo w naszej ofercie znajdują się inne ciekawe kursy w języku polskim.

Jesienią 2009 roku podjęliśmy współpracę z urzędem pracy Vinnumálastofnun. Poza nauczaniem języka islandzkiego współpraca ta ma na celu rozszerzenie zakresu szkolenia imigrantów poszukujących pracy o dodatkowe kursy z zakresu: wiedzy o społeczeństwie, poszukiwania pracy, umiejętności uczenia się, rozwoju osobistego. Kursy te przydatne są również  dla osób pracujących, gdyż w materiale szkoleniowym znaleźć można wiele informacji zarówno o isladzkim społeczeństwie jak i o rynku pracy. Celem kursów jest zarówno wzmocnienie rozwoju osobistego jak i ułatwienie dostosowania się do islandzkiego społeczeństwa.

Wierzymy, że zorganizowana, systematyczna i skuteczna nauka języka islandzkiego zarówno osób bezrobotnych jak i pracujących umożliwi imigrantom aktywne  uczestnictwo wspołeczeństwie wielokulturowym, jakim jest społeczeństwo islandzkie. Jest to niezwykle ważne, aby inwestować w tę  grupę osób. Dotacje z Ministerstwa Edukacji przeznaczone na naukę języka islandzkiego są filarami tej inwestycji, gdyż integracja imigrantów ze społeczeństwem islandzkim jest tu kluczowym elementem a zarazem jednym z głównych celów działalności szkoły Retor.

Pracownicy

Fachowe i pozytywne podejście nauczycieli szkoły ułatwia naszym studentom naukę języka islandzkiego w przyjemnej atmosferze.

Hjalti Ómarsson Framkvæmdastjóri
Hjalti Ómarsson

Kierownik administracyjny

hjalti@retor.is

6623730

Aneta-M.
Aneta M.Matuszewska

Dyrektor szkoły

aneta@retor.is

8220640

Starfsmadur
Marzena Kozicka

Kierownik sekretariatu

marzena@retor.is

8220640

Beata-Czajkowska
Beata Czajkowska

Koordynator ofert dla firm i nauczyciel

beata@retor.is

519 4800

Paulina-Wiszniewska
Paulina Wiszniewska

Nauczyciel i kierownik działu szkoleń

paulina@retor.is

519 4800

Jurgita-Milleriene
Jurgita Milleriene

Nauczyciel J.islandzkiego dla Litwinów

jurgita@retor.is

519 4800

Dominika
Dominika Majewska

Nauczyciel

dominika@retor.is

519 4800

Nina
Nina Smieszek

Nauczyciel

nina@retor.is

519 4800

16467104_10154471642443337_2105999034_n
Viktoría Vasilynka Alfreðsdóttir

Nauczyciel

viktoria@retor.is

519 4800

Katarzyna-Pojawis
Katarzyna Pojawis

Nauczyciel J.angielskiego

kasia@retor.is

519 4800

Sylwia Terentiuk
Sylwia Terentiuk

Nauczyciel J.angielskiego

sylwia@retor.is

519 4800

Ewa_Koprowska_profile
Ewa Koprowska

Nauczyciel J.angielskiego

ewa@retor.is

519 4800

Dokładamy wszelkich starań aby studenci naszej szkoły mogli zawsze liczyć na ciekawą i interesujacą naukę. Na przerwach proponujemy kawę i herbatę. W naszej placówce przy ulicy Hlíðasmári 8 panuje przyjazna i ciepła atmosfera.