O nas

Szkoła Retor Fræðsla od powstania w roku 2008 specjalizuje się nauczaniem języka islandzkiego polskich imigrantów na poziomach  1-6. Dodatkowo w naszej ofercie znajdują się inne, ciekawe kursy w języku polskim.

Jesienią 2009 roku podjęliśmy współpracę z urzędem pracy Vinnumálastofnun. Poza nauczaniem języka islandzkiego współpraca ta ma na celu rozszerzenie zakresu szkolenia imigrantów poszukujących pracy o dodatkowe kursy z zakresu: wiedzy o społeczeństwie, poszukiwania pracy, umiejętności uczenia się, rozwoju osobistego itp. Kursy te przydatne są również  dla osób pracujących, gdyż w materiale szkoleniowym znaleźć można wiele informacji zarówno o isladzkim społeczeństwie jak i o rynku pracy. Celem kursów jest zarówno wzmocnienie rozwoju osobistego jak i ułatwienie dostosowania się do islandzkiego społeczeństwa.

Jesienią 2016 roku wystosowaliśmy pierwszą ofertę kursów j.islandzkiego dla firm.

Od tego czasu dział ten bardzo się rozwija a do naszych partnerów możemy dziś z dumą zaliczyć m.in Landspítalinn, Icelandair Hotels, Strætó bs, Subway á Íslandi,  Dominos á Íslandi, Kynnisferðir, Vínbúðin, Mjólkusamsalan, B&L og Húsasmiðjan.

Wierzymy, że zorganizowana, systematyczna i skuteczna nauka języka islandzkiego zarówno osób bezrobotnych jak i pracujących umożliwi imigrantom aktywne  uczestnictwo wspołeczeństwie wielokulturowym, jakim jest społeczeństwo islandzkie oraz korzystanie w pełni z wyksztalcenia i doświadczenia jakie przywozimy ze soba migrując. Dotacje z Ministerstwa Edukacji przeznaczone na naukę języka islandzkiego są filarami tej inwestycji, gdyż integracja imigrantów ze społeczeństwem islandzkim jest tu kluczowym elementem a zarazem jednym z głównych celów działalności szkoły Retor.

Pracownicy

Fachowe i pozytywne podejście nauczycieli szkoły ułatwia naszym studentom naukę języka islandzkiego w przyjemnej atmosferze.

Hjalti Ómarsson Framkvæmdastjóri
Hjalti Ómarsson

Kierownik administracyjny

hjalti@retor.is

6623730

Aneta
Aneta M.Matuszewska

Dyrektor szkoły

aneta@retor.is

8220640

29498009_10208863577386455_8033387872176308224_n
Marzena Kozicka

Kierownik sekretariatu

marzena@retor.is

8220640

Beata-Czajkowska
Beata Czajkowska

Koordynator ofert dla firm i nauczyciel

beata@retor.is

519 4800

Paulina-Wiszniewska
Paulina Wiszniewska

Nauczyciel i kierownik działu szkoleń

paulina@retor.is

519 4800

Monika (65)_resized
Monika Kowalewska

Nauczyciel kursów dziennych oraz dla firm

monika@retor.is

519 4800

Dominika
Dominika Majewska

Nauczyciel

dominika@retor.is

519 4800

Nina
Nina Słowińska

Nauczyciel

nina@retor.is

519 4800

Ewelina
Ewelina Ośmiałowska

Nauczyciel

ewelina@retor.is

519 4800

Sylwia Terentiuk
Sylwia Terentiuk

Nauczyciel J.angielskiego

sylwia@retor.is

519 4800

Ewa_Koprowska_profile
Ewa Koprowska

Nauczyciel J.angielskiego

ewa@retor.is

519 4800